Co zabrać pod namiot? 🏕️ | Praktyczne porady i 14 wyjątkowych miejscówek w Polsce

Wakacje na łonie natury są świetną alternatywą dla hoteli i ośrodków turystycznych. Warto jednak odpowiednio przygotować się do takiego wyjazdu. Kierunek to nie wszystko – sprawdźcie, co zabrać pod namiot.

Ustalenie terminu wyjazdu, wybranie odpowiedniej lokalizacji i rozbicie namiotu to klucz do niezapomnianych przygód. Aby wypoczynek przebiegł w 100% po Waszej, musicie być przygotowani na różne sytuacje. To sposób na udane biwakowanie i gwarancja pełnego zadowolenia z tej formy noclegu.

Aby ułatwić to zadanie, przygotowaliśmy miniporadnik z kilkoma wskazówkami, które nie tylko pomogą przetrwać na polu namiotowym, ale także pozwolą cieszyć się komfortem i bezpieczeństwem w trakcie pobytu na świeżym powietrzu. Od morza, przez jeziora, po majestatyczne góry – przyjrzymy się kompleksowo, co powinno znaleźć się w naszym ekwipunku. Z nami każdy biwak stanie się wyprawą życia!

Jeżeli wybierasz się pod namiot i szukasz informacji:

  • jakie akcesoria są niezbędne na wyprawie z dziećmi,
  • co należy zabrać ze sobą do jedzenia,
  • gdzie warto udać się na jedną noc
  • i dlaczego stworzenie listy rzeczy do zabrania ze sobą w trasę jest takie ważne,

to musisz koniecznie przeczytać poniższy artykuł!

Odbierz 100 zł na swój pierwszy wyjazd
Dołącz do naszego newslettera, aby otrzymać 100 zł na wyjazd z AlohaCamp, a także cotygodniowe wyselekcjonowane, najpiękniejsze miejsca do odpoczynku w Naturze.
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Dołączając do bazy newsletterowej wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści marketingowych zgodnie z naszą polityką prywatności. Możesz zrezygnować w każdym czasie.

Spis treści:

  1. Co zabrać pod namiot: lista
  2. Co zabrać pod namiot z dziećmi?
  3. Co zabrać pod namiot do jedzenia?
  4. Co zabrać pod namiot nad jezioro?
  5. Co zabrać pod namiot na jedną noc?
  6. Co zabrać pod namiot w góry?
  7. Co zabrać pod namiot nad morze?

Przed zapoznaniem się z naszymi radami, musisz wybrać odpowiednie miejsce na rozbicie namiotu. I dlatego sprawdź, które pole namiotowe cieszy się najlepszymi opiniami naszych klientów!

Co zabrać pod namiot: lista

Wyjazdy pod namiot to doskonały sposób na ucieczkę od cywilizacji – oderwanie się od zgiełku wielkiego miasta pozwala oczyścić umysł i spojrzeć na wiele spraw z zupełnie nowej perspektywy. Taki sposób podróżowania daje też więcej wolności – możesz codziennie rozbijać namiot w innym miejscu, doświadczając na nowo piękna polskiej przyrody. Od takich atrakcji można się uzależnić!

Aby wykorzystać biwakowanie na maksa, warto zastanowić się wcześniej, co zabrać ze sobą pod namiot. Jest to niezwykle ważne, bowiem pozwoli Ci uniknąć stresu i wielu przykrych niespodzianek, które mogą czekać po drodze. Jeżeli jest to Twoja pierwsza wyprawa, przygotuj sobie listę najpotrzebniejszych rzeczy do zabrania. Możesz też zajrzeć poniżej i skorzystać z naszych podpowiedzi, które sprawią, że wyprawa stanie się komfortowa i jedyna w swoim rodzaju.

Lista najważniejszych rzeczy do zabrania pod namiot:

  • Namiot turystyczny – to najważniejsza część ekwipunku. Bez niej nie uda się żaden biwak! Powinien być dobrany pod względem wielkości (im więcej osób, tym większy namiot), zwróć też uwagę na sposób rozkładania oraz rodzaj materiału. Najlepsze są namioty wodoodporne – z nimi będziesz czuć się bezpiecznie nawet w czasie niepogody. ☔️
  • Śpiwór turystyczny – kolejny rzecz, która musi znaleźć się w wyposażeniu. Zapewnia przyjemny sen, chroniąc ciało przed zimnem, dlatego powinien być dostosowany do pory roku i pogody w miejscu pobytu. Warto zainwestować w śpiwór z naturalnego puchu – jest lekki i przyjemny w dotyku, a przy tym zajmuje mało miejsca w bagażu.
  • Karimata –  warto zabrać ją ze sobą pod namiot, bowiem tworzy dodatkową izolację od zimnego podłoża. Zamiast karimaty, możesz też wybrać matę piankową lub dmuchany materac – każdy z nich zapewni Ci wygodę, jakiej nie spodziewasz się po noclegu pod gołym niebem! 🏞
  • Sprzęt kuchenny – na biwaku musisz coś jeść, to oczywiste. Ale to co możesz ze sobą zabrać różni się w zależności od tego, czy jedziesz camperem lub autem czy poruszasz się o własnych nogach. Jeśli wybierasz się pod namiot pociągiem czy wędrując, pamiętaj o tym, że prawdopodobnie nie będziesz mieć lodówki. Zabierz wtedy ze sobą otwieracz do puszek, podstawowe sztućce czy kubek. Jeśli zaś poruszasz się samochodem zabierz ze sobą kuchenkę turystyczną, które pozwoli Ci na gotowanie prostych dań. Dobierz do tego patelnię, małe garnki i składane naczynia, które zajmują niewiele miejsca podczas transportu. Możesz też skorzystać z lodówki turystycznej, w której przechowasz produkty z krótkim terminem ważności.
  • Praktyczne ubrania – wygodne, wykonane z elastycznych, szybkoschnących i niegniotących się tworzyw. Bawełniane T-shirty, spodenki, komplety dresowe i ortalionowa kurtka to podstawa szafy osób udających się pod namiot. Przydadzą się też gumowe klapki, których użyjesz pod prysznicem, oraz czapka z daszkiem chroniąca głowę przed promieniami słonecznymi.

Co jeszcze warto wziąć pod namiot?

  • Plecak ze stelażem – na campingu możesz zapomnieć o walizkach na kółkach czy torbach podróżnych. W warunkach polowych najlepiej sprawdzi się plecak turystyczny z solidnym stelażem, szerokimi szelkami i zewnętrznymi pasami do przyczepienia dodatkowych przedmiotów do plecaka.
  • Latarka – to największy przyjaciel każdego biwakowicza po zapadnięciu zmroku. Jest niezastąpiona podczas nocnych wędrówek, dzięki niej poradzisz sobie ze wszystkimi zadaniami bez konieczności oczekiwania na wschód słońca. Popularne są latarki ręczne, ale warto też zaopatrzyć się w latarkę czołową oraz lampy biwakowe.
  • Podstawowe narzędzia – najlepsze są narzędzia wielofunkcyjne, tzw. multitool, jednak na biwaku sprawdzi się również klasyczny scyzoryk i składany nóż terenowy, które przydadzą się do np. przycięcia sznurka, otwarcia puszki czy wykonania prostej naprawy.
  • Apteczka pierwszej pomocy – ratunek w przypadku niegroźnych urazów czy uciążliwego bólu głowy. Powinna zawierać m.in. leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, krople do oczu, bandaże, plastry, preparaty do odkażania, a także środki na komary i kleszcze.
  • Meble turystyczne – jeżeli podróżujesz samochodem i planujesz spędzić w jednym miejscu kilka dni, przydadzą Ci się rozkładane krzesełka i stolik. Zapewnią Ci miejsce do siedzenia i komfortowego przygotowywania posiłków.
  • Powerbank – dla zachowania kontaktu ze światem. Kiedy w okolicy zabraknie prądu, przyda się dodatkowe zasilanie do telefonu, aparatu czy innych urządzeń elektrycznych.

Dzięki powyższej liście wakacje pod namiotem staną się fantastyczną przygodą dla całej rodziny. Rozsądne i dobrze zaplanowane pakowanie pozwoli Ci w pełni cieszyć się w pełni upragnionym odpoczynkiem. Masz wtedy pewność, że wszystko przebiega zgodnie z oczekiwaniami.

Wolisz formę checklisty? Sprawdź co zabrać pod namiot lub wykorzystaj poniższą listę jako pomoc podczas pakowania. Pobierz na telefon lub komputer albo wydrukuj i odhaczaj to co już przygotowaliście do zabrania.

co zabrać pod namiot lista

Co zabrać pod namiot z dziećmi?

Camping to fajny pomysł na wakacje z całą rodziną – dzieciaki będą przeszczęśliwe! To dla nich prawdziwa frajda i przygoda życia, której nie zaznają ani na koloniach, ani na wakacjach all-inclusive. Aby jednak wszystko przebiegło w zgodzie z naszymi planami, nie można zostawiać wyjazdu na ostatnią chwilę. Należy dobrze się do niego przygotować i kilka dni wcześniej stworzyć listę z przykładami tego, co zabrać pod namiot z dziećmi.

Wyprawa z dziećmi wygląda inaczej niż ta w gronie dorosłych, dlatego też lista będzie posiadała dodatkowe punkty. Mowa tu przede wszystkim o takich rzeczach jak:

  • książeczka zdrowia dziecka,
  • artykuły higieniczne – pieluchy, środki dezynfekujące, mokre chusteczki, maści na ugryzienia i leki przeciwzapalne,
  • kosmetyki do opalania dla maluchów,
  • nosidełko lub łóżeczko turystyczne (uzależnione od wieku dziecka),
  • zabawki i sprzęt sportowy.

Aby w pełni cieszyć się z wyjazdu, warto znaleźć dobrze wyposażone campingi dla dzieci, z toaletami i prysznicami, a także z bogatą infrastrukturą, która zapewni atrakcje dla wszystkich członków rodziny. Jednym z takich miejsc jest Zagroda Szlędaki.

Zagroda Szlędaki

5(1)

Rezerwacja natychmiastowa

Szlędaki, mazowieckie, Polska

To miejsce kamperowe i namiotowe znajduje się w województwie mazowieckim, w dawnej Puszczy Sulejowskiej. Na terenie zagrody przygotowano moc atrakcji dla każdego. Jest tu stadnina koni, duży staw do łapania ryb, 🎣 a także piękne lasy bogate w grzyby i jagody. Do dyspozycji gości jest też duży basen, który jeszcze bardziej podkreśla atrakcyjność tego miejsca. To wszystko zaledwie 30 minut od Warszawy!

5

Na podstawie 1 recenzji.

Miejsce kamperowo-namiotowe Oaza

4.7(19)

Rezerwacja natychmiastowa

Trzemżal , wielkopolskie, Polska

Równie ciekawym kierunkiem będzie Wielkopolska. To tam mieści się Oaza, miejsce kamperowo-namiotowe z doskonałą infrastrukturą wodną i lądową. Położone nad samym brzegiem piaszczystej plaży, pozwala na beztroskie spędzenie spokojnego i aktywnego odpoczynku na łonie natury.

Znajdziesz tutaj m.in. prywatny pomost, dużą altanę ogrodową oraz specjalne kąpielisko dla najmłodszych plażowiczów. Dzieciom spodobają się również dwa place zabaw, trampolina, boisko do piłki plażowej, a także miejsce na grilla i ognisko. W sezonie turystycznym możesz wypożyczyć rowerek wodny, kajaki czy deski SUP. 🏄‍♂️ Innymi słowy – mnóstwo atrakcji na wakacje pod namiotem z dziećmi!

4.7

Na podstawie 19 recenzji.

Szukasz innego pomysłu na wakacje z dziećmi w Polsce? Sprawdź nasz artykuł i dowiedz się, które miejsca są idealne na rodzinny urlop!

Co zabrać pod namiot do jedzenia?

Dobrze wyposażony namiot to podstawa, jednak nie można zapomnieć również o prowiancie. Odpowiednie zaopatrzenie to klucz do zaspokojenia głodu, bez konieczności pospiesznego poszukiwania sklepów czy lokali gastronomicznych.

Wybór dań powinien uwzględniać zarówno walory smakowe, jak i praktyczne aspekty podróżowania. Na biwaku najlepiej sprawdzą się konserwy oraz jedzenie zapakowane w słoiki. Są to produkty trwałe i niewymagające specjalnych warunków przechowywania. Warto też zabrać ze sobą również zupy i desery instant, które przygotowuje się z użyciem gorącej wody.

Pamiętaj również o zapasie wody mineralnej oraz energetycznych przekąskach, które pozwolą szybko zapanować nad głodem. Tutaj sprawdzi się chrupkie pieczywo (najlepsze jest pełnoziarniste), ulubione owoce (jabłka, gruszki, banany), bakalie oraz zdrowe batony bez dodatku cukru. Nie zapomnij zabrać ze sobą warzyw, takich jak pomidory, ogórki, papryka czy marchewka – zrobisz z nich pyszną i szybką sałatkę na śniadanie, obiad lub kolację.

Przed ułożeniem wakacyjnego menu, zaopatrz się w odpowiednie naczynia. Aluminiowe talerze, sztućce turystyczne, praktyczne deski do krojenia, a także termosy i kubki termiczne przydadzą się w każdym miejscu, nie tylko w campingowej kuchni.

Polana Trzy Sosny

5(2)

Rezerwacja natychmiastowa

Ruciane Nida, Pisz , warmińsko-mazurskie, Polska

Jeżeli jednak zapragniesz udać się do restauracji, to wybierz się w miejsce, które zapewni Ci doznania smakowe najwyższej próby. Taka właśnie jest Polana Trzy Siostry z Ruciane-Nida, położona kilometr od fantastycznego baru „Kotwica”, w którym zjesz przepyszną (i świeżą!) rybę. 🐟

Oprócz tego zaznasz też ciszy i spokoju, popływasz w jeziorze Śniardwy 🏊‍♂️ oraz pojeździsz rowerem, odkrywając na każdym kroku nowe oblicze Matki Natury. Polana Trzy Siostry to również raj dla ornitologów, ale przede wszystkim dla każdego, kto kocha naturę w jej nieskażonej formie.

5

Na podstawie 2 recenzji.

Bieżańskie Pole Namiotowe

5(8)

Rezerwacja natychmiastowa

Radzanów, mazowieckie, Polska

Miłośnikom samoobsługi polecamy Bieżańskie Pole Namiotowe, gdzie goście mogą skorzystać z pełni wyposażonego aneksu kuchennego do samodzielnego przygotowywania posiłków. W oddzielnym budynku jest też olbrzymia piwnica, w której przechowasz artykuły spożywcze i wszelkiego typu napoje.

Na polu znajduje się też duża wiata z miejscem na ognisko, boisko do gry w siatkówkę, trampolina, huśtawki oraz mini plac zabaw. Nie wolno zapomnieć o tutejszej przyrodzie – bezpośredni dostęp do lasu i rzeki Wkry pozwala spędzić cudowny czas na łonie natury. Wybierz się na spływ kajakowy, a przekonasz się, że to prawda!

5

Na podstawie 8 recenzji.

Co zabrać pod namiot nad jezioro?

Wyprawa pod namiot nad jezioro łączy w sobie wszystko, czego potrzebujesz na wakacjach – relaks, kontakt z naturą i wodne atrakcje. 💦 Aby cieszyć się pełnią uroków tego typu biwakowania, warto starannie przygotować się do wyjazdu. Najważniejszym elementem ekwipunku jest wodoodporny namiot, który ochroni Cię przed deszczem, rosą i mgłą, która często unosi się nad jeziorami o poranku.

Do typowego zestawu ubrań i śpiwora, dodaj strój kąpielowy oraz cienki, szybkoschnący ręcznik – dzięki temu możesz swobodnie korzystać z kąpieli w jeziorze. Warto zaopatrzyć się też w sprzęt do wędkowania oraz prysznic turystyczny, który możesz napełnić wodą z pobliskiego akwenu wodnego.

W trakcie wyprawy nad jezioro zabezpiecz się przed owadami, pakując ze sobą repelent na komary i kleszcze. Przyda się też moskitiera, koc piknikowy oraz dodatkowy pled do przykrycia wieczorem. Tak zorganizowany bagaż pozwoli Ci czerpać radość z pobytu nad malowniczym jeziorem zawsze i wszędzie.  

Pajtuński Młyn

Purda, warmińsko-mazurskie, Polska

W Polsce nie brakuje ciekawych miejsc nad jeziorem, w których można rozbić namiot. Biwakowanie pod chmurką ☁️ najlepiej zaplanować w Krainie Wielkich Jezior. Na Mazurach nie brakuje ciekawie położonych pól namiotowych. Jednym z nich jest Pajtuński Młyn.

Największą atrakcją tego miejsca jest bez wątpienia stadnina koni. Znajdziesz tutaj świetne warunki do jazdy w terenie, ale również wykąpiesz się w jeziorze, popływasz kajakiem oraz pospacerujesz po okolicznym lesie. Las i woda doskonale uzupełniają malowniczy krajobraz i jednocześnie oddzielają Pajtuński Młyn od reszty świata. Przyjedź i sprawdź to na własne oczy!

Ranczo na Mazurach

4.5(4)

Rezerwacja natychmiastowa

Nidzica, warmińsko-mazurskie, Polska

Równie urocze miejsce znajduje się Jabłonce, koło Nidzicy. To Ranczo na Mazurach, miejsce namiotowe i kamperowe, położone tuż przy Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej. Jest to duży, ponad 3-hektarowy teren ze skansenem, w którym zgromadzone są przedmioty z XX wieku. Przyjeżdżając tutaj, cofniesz się w czasie o niemal 100 lat!

Agroturystyka Ranczo to również doskonała baza wypadowa do zwiedzania Warmii i Mazur. Możesz udać się do pobliskiego jeziora Omulew lub przejechać się nieco dalej do Szczytna, Olsztynka i na pola Grunwaldu. Oprócz tego czekają na Ciebie piękne trasy spacerowe i rowerowe. 🚲 Każdy znajdzie coś dla siebie!

4.5

Na podstawie 4 recenzji.

Odbierz 100 zł na swój pierwszy wyjazd
Dołącz do naszego newslettera, aby otrzymać 100 zł na wyjazd z AlohaCamp, a także cotygodniowe wyselekcjonowane, najpiękniejsze miejsca do odpoczynku w Naturze.
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Dołączając do bazy newsletterowej wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści marketingowych zgodnie z naszą polityką prywatności. Możesz zrezygnować w każdym czasie.

Grotów 5

5(2)

Rezerwacja natychmiastowa

Grotów, lubuskie, Polska

A co zabrać pod namiot nad jezioro znajdujące się w województwie lubuskim? Na pewno dobry humor! Przyda Ci się po przyjeździe na pole namiotowe Grotów 5. To prawdziwy raj z dala od miasta, za to z ciszą, spokojem i pięknymi widokami.

Kontakt z dziką naturą będziesz mieć od świtu do nocy. Zapewniają go pobliskie plaże i kąpieliska, a także liczne ścieżki rowerowe oraz tajemnicze, zielone zakamarki. 💚 Jest tu też ponad hektar przestrzeni do radosnych zabaw. Plac zabaw, baseniki, zielniki pełne ziół… można wymieniać bez końca. Tylko od Ciebie zależy, jak spędzisz swój wolny czas. Wszystkie atrakcje są warte sprawdzenia!

5

Na podstawie 2 recenzji.

Jak inaczej można spędzić wakacje nad jeziorem? Sprawdź nasz kolejny artykuł i spędź swój urlop w najlepszym stylu!

Co zabrać pod namiot na jedną noc?

Biwaki nie zawsze są długie. Czasami trwają jedną, maksymalnie dwie noce. Ale nawet krótka wyprawa wymaga planowania. W przypadku dwudniowego biwakowania pakowanie ekwipunku może być bardziej oszczędne. Tutaj liczy się przede wszystkim namiot o kompaktowych wymiarach, który łatwo się rozkłada i zajmuje mało miejsca w bagażu. Spędzają noc pod namiotem, ogranicz liczbę ubrań – zabierz ze sobą tylko spodnie, bluzę i bieliznę termoaktywną. Weź za to ze sobą ciepły śpiwór i karimatę

Wieczorem przyda się też oświetlenie w postaci latarki, wielofunkcyjny scyzoryk, ręcznik oraz papier toaletowy. Na podstawowe wyposażenie każdego biwakowicza powinien składać się też lekki posiłek (gotowe kanapki, suszone owoce czy batony energetyczne), a także termos na ciepłą herbatę lub kawę.

Oczywiście, nie zapomnij zabrać ze sobą dokumentów, portfela, telefonu oraz aparatu fotograficznego. W ten sposób zyskasz swobodę i elastyczność podczas krótkiej namiotowej przygody. W końcu dobre podróżowanie, to wygodne podróżowanie!

Klasztor Staroobrzędowców w Wojnowie

4.6(19)

Ruciane-Nida, warmińsko-mazurskie, Polska

Na jednodniową wyprawę pod namiot wybierz miejsce blisko domu. Nie warto tracić czasu na dojazd, lepiej przeznaczyć wolne godziny na delektowanie się dziką przyrodą lub pięknymi widokami. Albo nawet zabytkami architektonicznymi, jak to ma miejsce np. w Ruciane-Nida.

Najbardziej spektakularnym jest Klasztor Staroobrzędowców w Wojnowie, który obecnie pełni funkcje muzeum. Na terenie obiektu znajduje się pole kempingowe, położone nad samym jeziorem Duś z prywatnym pomostem i plażą. Do dyspozycji Gości udostępniono także recepcję z kawiarnią. Pyszna kawa z historią – jesteśmy na tak!

4.6

Na podstawie 19 recenzji.

Sioło Budy

5(5)

Rezerwacja natychmiastowa

Białowieża, podlaskie, Polska

Jeżeli chcesz znaleźć miejsce z dala od ludzi, wybierz zielone Podlasie. To niezwykle piękny i wciąż mało popularny region, w którym nie brakuje rzek, jezior oraz lasów idealnych do rozbicia namiotu. Przykładem jest Sioło Budy, urokliwe siedlisko znajdujące się w samym sercu Puszczy Białowieskiej.  

Przeżyjesz tu niepowtarzalne chwile ze zjawiskową przyrodą, architekturą, historią i tradycją. A dzięki otaczającym zewsząd polanom i lasom, 🌲 poczujesz się jak na kresach cywilizacji. Nie musisz nic robić – wystarczy napawanie się pięknem podlaskiej natury. Taki relaks należy się każdemu, nie tylko na jedną noc.

5

Na podstawie 5 recenzji.

Gdzie jeszcze warto spędzić wymarzony weekend w Polsce? O tym dowiesz się z naszego artykułu!

Co zabrać pod namiot w góry?

Rzucić wszystko i wyjechać w góry? 🏔️ Doskonały pomysł! A będzie jeszcze lepszy, jeżeli spędzisz kilka dni na położonych tam polach namiotowych. Stąd będziesz mieć blisko na szlaki, nie ominą Cię też dzikie obszary z dala od typowo turystycznych miejsc. Słowem – jest co podziwiać!

Jednak wyjeżdżając pod namiot w góry, trzeba uwzględnić zarówno uroki, jak i wyzwania charakterystyczne dla tego rodzaju biwakowania. Kluczowy staje się odpowiedni ekwipunek – zapewni on komfort i bezpieczeństwo w trudniejszych warunkach terenowych. Najważniejszy jest wytrzymały namiot, warto zaopatrzyć się też w odzież warstwową, przede wszystkim w buty z solidną podeszwą.

Zadbaj też o dobrej jakości wyposażenie do spania: wygodny materac i ciepły śpiwór. Mapa i kompas pomogą w orientacji w terenie, zaś zapas wody pitnej – o zaspokojenie pragnienia na każdej, nawet najdłuższej trasie. Na pewno przydadzą się też środki pierwszej pomocy, latarka oraz powerbank z pełnym naładowaniem. Zabierając pod namiot odpowiedni sprzęt, nie tylko zabezpieczysz się przed nieprzewidzianymi sytuacjami, ale również wykorzystasz na maksa piękno górskiej przyrody.

Camping KLUCZWODA

4.9(16)

Zelków- Gacki, małopolskie, Polska

Spać pod gwiazdami możecie np. na Campingu KLUCZWODA w Dolince Jurajskiej. Położone wśród skał nad strumieniem, zapewnia ciszę i spokój, o jakim Ci się nawet nie śniło. A że nie ma tu wielu gości – miejsce zostało przystosowane dla maksymalnie 10 stanowisk pod namiot – to nikt nie będzie zakłócał Twojej prywatności.

Camping KLUCZWODA wyposażony jest we wszystkie udogodnienia potrzebne do komfortowego wypoczynku. Łazienka, toaleta, a także strefa relaksu z hamakami i miejscem na ognisko – wszystko razem tworzy niezwykły klimat. W pobliżu znajdziesz również niewielkie spa, w którym zadbasz o swoje dobre samopoczucie. Jak wyjeżdżać pod namiot, to tylko w takie miejsca!

4.9

Na podstawie 16 recenzji.

Dom Sokolik

4.8(20)

Rezerwacja natychmiastowa

Janowice Wielkie, dolnośląskie, Polska

Osobom, które nie lubią zatłoczonych i typowo turystycznych miejsc, spodoba się Dom Sokolik. Położony w malowniczej dolinie Bobru, u stóp Karkonoszy, otoczony jest przestrzenią pełną zieleni, z widokiem na wspaniałe Sokoliki.

Tarasy ze stanowiskami pod namiot są harmonijnie rozmieszczone, tworząc osobne wyspy wśród rozległej zieleni, mokradeł i malowniczych strumyków. Dzięki temu znajdziesz wiele możliwości spędzania wolnego czasu. Aktywnie, relaksująco 🧘‍♀️ lub na totalnym chilloucie – każdy sposób jest dobry, aby rozkoszować się tutejszą przyrodą. I zyskać błogi stan odprężenia.

4.8

Na podstawie 20 recenzji.

Zaczarowany Las

5(2)

Kaniów, świętokrzyskie, Polska

Jeżeli wybierzesz Zaczarowany Las, to nie będziesz roztrząsać tego, co zabrać pod namiot w góry. Tu jest wszystko, czego potrzebujesz! I lasy, i drewniana sauna, i rytuały dla ciała. Nie brakuje też pozytywnej energii

Jak na magiczną krainę przystało, możesz tu przyjechać o dowolnej porze roku. Niezależnie od terminu, będziesz zawsze cieszyć się wypoczynkiem z dala od zgiełku wielkiego miasta. Możesz skorzystać ze stawu, który zimą jest doskonały do morsowania, a latem do schłodzenia organizmu. Dodatkowo do dyspozycji macie gliniany piec do wypieku pizzy, hamaki i piaszczystą plażę pośród drzew. Wszystko to sprawia, że Zaczarowany las to wymarzone miejsce na udany biwak w górach!

5

Na podstawie 2 recenzji.

Jak spędzić wyjątkowy urlop? Organizując wakacje w górach! Poznaj najpiękniejsze miejsca i wyrusz na poszukiwanie góskiej przygody!

Co zabrać pod namiot nad morze?

Każdego roku nad polskie morze przybywają tysiące osób. Część z nich zatrzymuje się w klasycznych hotelach, część wybiera apartamenty, a niektórzy korzystają z budżetowych hosteli. Warto też wspomnieć o sporej grupie miłośników biwakowania, których kusi wizja wspaniałej nadmorskiej przygody. Nic dziwnego – to świetna zabawa i oszczędność w jednym!

Zanim jednak wyruszycie w trasę, warto się do tej wyprawy dobrze przygotować. Podobnie jak to miało miejsce nad jeziorem i w górach, tutaj też obowiązuję pewne schematy działania. Najistotniejsza jest ochrona przed słońcem, dlatego koniecznie zabierz ze sobą krem z filtrem, okulary przeciwsłoneczne i nakrycie głowy (kapelusz, czapkę bądź chustę). W Twojej torbie podróżnej nie może zabraknąć też lekkiej i przewiewnej odzieży, a także kostiumu kąpielowego czy klapek.

Jeżeli planujesz wodne aktywności, takie jak windsurfing 🏄‍♀️ czy kajakarstwo, upewnij się, czy posiadasz odpowiedni sprzęt i akcesoria do pływania. Nie zapomnij też o balsamach łagodzących oparzenia słoneczne oraz preparatach przeciwko ukąszeniom przez komary. Z takim zabezpieczeniem radość ze spędzania czasu na plaży i kąpieli w morskich falach będzie ogromna!  

Biwakownia KB2

Rezerwacja natychmiastowa

Karwieńskie Błoto Drugie, pomorskie, Polska

Dobrze spakowany ekwipunek sprawdzisz na wielu polach kempingowych rozciągających się od Bałtyku 🌊 po Zatokę Pucką. Jednym z nich jest Biwakownia KB2, wyjątkowa działka położona na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.

To idealne miejsce dla osób szukających odpoczynku od miejskiego zgiełku, pragnących czystego kontaktu z naturą, śpiewu ptaków i rozgwieżdżonego nocnego nieba. Spodoba Ci się również tutaj, jeżeli cenisz niezatłoczone plaże oraz powolne spacery przez nadmorski bór. Po prostu – jest to wspaniałe miejsce do odkrywania innego oblicza Morza Bałtyckiego!

Agroturystyka Nasza Osada Obozin

5(1)

Obozin, pomorskie, Polska

Nasz artykuł byłby niepełny bez agroturystyki Nasza Osada Obozin. Dlaczego? To idealne miejsce na spędzenie czasu w naturze. A w dodatku pełne udogodnień, które raz na zawsze pozwolą Ci pozbyć się stresu na myśl o tym, co zabrać pod namiot nad morze. ⛱️

Na tym polu namiotowym będziesz obcować z dziką przyrodą na każdym kroku. Obiekt położony jest z dala od ludzi, dlatego możesz spodziewać się czystego powietrza, pięknych lasów oraz krystalicznego jeziora. Nie można zapomnieć też o plaży – jest na wyciągnięcie ręki. Podobnie jak Trójmiasto – od Gdańska dzieli Cię tutaj tylko 35 kilometrów.

5

Na podstawie 1 recenzji.

Szukasz więcej propozycji? Sprawdź nasz artykuł o najlepszych noclegach nad morzem!

Odbierz 100 zł na swój pierwszy wyjazd
Dołącz do naszego newslettera, aby otrzymać 100 zł na wyjazd z AlohaCamp, a także cotygodniowe wyselekcjonowane, najpiękniejsze miejsca do odpoczynku w Naturze.
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Dołączając do bazy newsletterowej wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści marketingowych zgodnie z naszą polityką prywatności. Możesz zrezygnować w każdym czasie.

Co zabrać pod namiot – pytania i odpowiedzi

Co zabrać ze sobą na pierwszy wyjazd pod namiot?

Na pewno nie możesz zapomnieć o… namiocie. Przyda się również ciepły śpiwór oraz wygodna karimata. A do tego prowiant, luźne ubrania i podstawowy zestaw kosmetyków. Więcej szczegółów znajdziesz w naszym artykule, w akapitach poświęconych konkretnym kierunkom wakacyjnym.

Kiedy warto pojechać pod namiot?

Najlepszą porą roku jest lato. Wysokie temperatury pozwalają spać pod gołym niebem, 🌅 w tym czasie nie brakuje też rozrywek na świeżym powietrzu. I to nie tylko dla dorosłych – również dzieci będą zachwycone!

Suchy prowiant czy konserwy rybne – co zabrać pod namiot do jedzenia?

Wszystko zależy od Twoich kubków smakowych. Jedni wolą gotowe danie w słoikach, innych ucieszy liofilizowane jedzenie, jeszcze inni będą uparcie szukać restauracji i barów szybkiej obsługi. Na naszym portalu każdy znajdzie coś dla siebie!