Użyj aplikacji mobilnej

AlohaCamp

Otwórz
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Willa Historia Zakopane

Zakopane, woj. małopolskie, Polska

Dołącz do Outdoors Club i zarezerwuj taniej

Ten obiekt oferuje zniżki dostępne tylko dla Klubowiczów Outdoors Club. Dołącz za darmo, skorzystaj z oferty i bądź jeszcze bliżej Natury.

Rafał gospodarz Willa Historia Zakopane

Twój gospodarz: Rafał

Na AlohaCamp od: 15 października 2026

Gospodarz jest przedsiębiorcą

Bezpłatne anulowanie

Anulując rezerwacje do 14 dni przed przyjazdem otrzymasz 100% zwrotu kosztów.

Tylko na AlohaCamp

Ten obiekt znajdziesz tylko na AlohaCamp.

Zwierzaki mile widziane

Przywieź swojego czworonoga i odpocznijcie wszyscy razem.

Opis

Od początku był to dom ludzi niezwykłych. Powstał w 1904 roku, zaprojektowany przez Karola Stryjeńskiego. Willa łączyła styl zakopiański z nowoczesnymi jak na tamte czasy rozwiązaniami architektonicznymi. Bywali tu między innymi Witkacy, Julian Tuwim, Jan Kasprowicz, Leopold Staff, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska czy Michał Choromański. W 1987 roku dom kupiła nasza mama – Ewa Harasimowicz, arcymistrzyni brydża sportowego. Mieszkała w nim ze swoim partnerem Marcinem Leśniewskim, również arcymistrzem brydżowym, przez blisko 40 lat. Willa ponownie stała się miejscem spotkań wyjątkowych ludzi ze świata kultury, sztuki i sportu. Do dziś wspominamy wieczór sylwestrowy, jaki spędziliśmy tu z Agnieszką Osiecką. Teraz sami nadajemy willi kolejne nowe życie i zapraszamy do niej gości, którzy chcą poczuć klimat dawnego Zakopanego. Położona wysoko nad miastem oferuje 140 metrów prywatności, zachwycający widok na Tatry, a jednocześnie znajduje się zaledwie kilkanaście minut spacerem od centrum. Możecie kochać brydża albo poezję, ale nie musicie. My za to uwielbiamy przyjmować gości, podpowiadamy mniej znane perełki w okolicy i pomagamy zorganizować wycieczki z przewodnikiem. Wpadajcie, czekamy na szlaku na Gubałówkę.

Udogodnienia

  • Miejsce na ognisko

  • Grill

  • Wypożyczalnia rowerów

  • WiFi

  • Ręczniki

  • Pościel

  • Papier toaletowy

  • Miejsce do pracy

  • Suszarka do włosów

  • Pralka

  • Suszarka

  • Mydło

  • Szampon

  • Ekspres do kawy / kawiarka

  • Naczynia, kieliszki i sztućce

  • Garnki i patelnie

  • Czajnik

  • Zmywarka do naczyń

  • Lodówka

  • Płyta kuchenna / kuchenka

  • Mikrofalówka

  • Ogrodzony teren

  • Toster

  • Brak udogodnień dla osób z niepełnosprawnościami

Dostępne aktywności

  • Wspinaczka

  • Trasy rowerowe

  • Niewymagające szlaki piesze

  • Trekkingi górskie

Okolica

  • Góry

Dojazd

  • Samochodem Kotelnica 2 , 34-500 Zakopane

  • Komunikacją miejską Autobus przystanek ul. Kasprowicz 0,65 km

  • Pociągiem Dworzec PKP 1,5 km

  • Samolotem Kraków Balice 111 km

  • Taksówką KJotelnica 2, 34-500 Zakopane

Zasady obiektu

Godziny zameldowania: od 16:00 do 22:00

Godzina wymeldowania: Do 11:00

Bezpłatne anulowanie rezerwacji: do 14 dni przed datą przyjazdu

Lokalizacja

Zakopane, woj. małopolskie, Polska

Willa Historia Zakopane w Zakopanem

Willa Historia Zakopane w Zakopanem to idealne miejsce na wypoczynek w sercu Tatr. Zakopane, znane jako zimowa stolica Polski, oferuje gościom niepowtarzalną atmosferę górskiego miasteczka z bogatą historią i kulturą. Nasza willa zapewnia komfortowe noclegi, bliskość natury oraz łatwy dostęp do licznych atrakcji turystycznych. To doskonała baza wypadowa na piesze wycieczki, narciarstwo i poznawanie regionalnej kuchni. Goście docenią przyjazną atmosferę i profesjonalną obsługę gospodarzy, którzy chętnie podpowiedzą, jak najlepiej spędzić czas w Zakopanem.

Natura w pobliżu Zakopanego

• Tatrzański Park Narodowy: rozległy park z malowniczymi szlakami, wodospadami i dziką przyrodą, około 5 km od Willa Historia Zakopane. • Dolina Kościeliska: urokliwa dolina z jaskiniami i potokami, idealna na rodzinne spacery, około 10 km od obiektu. • Morskie Oko: jedno z najpiękniejszych górskich jezior w Polsce, dostępne pieszo lub bryczką, około 25 km od willi. • Gubałówka: popularne wzgórze z panoramą na Tatry i Zakopane, świetne miejsce na relaks i spacery, około 3 km od willi.

Warto zobaczyć w okolicy Zakopanego?

• Krupówki: główny deptak Zakopanego pełen sklepów, restauracji i regionalnych straganów, zaledwie 2 km od Willa Historia Zakopane. • Muzeum Tatrzańskie: miejsce poznania historii i kultury Podhala, około 2,5 km od obiektu. • Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach: ważne miejsce pielgrzymkowe z piękną architekturą, około 4 km od willi. • Skocznia narciarska Wielka Krokiew: symbol sportów zimowych, gdzie można oglądać zawody i treningi, około 3 km od obiektu. Zapraszamy do odkrywania uroków Zakopanego i jego okolic – każdy znajdzie tu coś dla siebie!

Gospodarz

Rafał gospodarz Willa Historia Zakopane

Twój gospodarz: Rafał

Na AlohaCamp od: 15 października 2026

Języki, którymi mówię: polski, angielski, niemiecki

Od wielu lat zajmuję się z żoną goszczeniem chętnych poczucia górskiego klimatu. To sprawia nam ogromną radość i satysfakcję. Jesteśmy małżeństwem od prawie 30 lat. Od zawsze mieszkamy w Zakopanem. Góry to nasz drugi dom, więc wszystkie najciekawsze trasy mamy w jednym palcu. Szczęśliwie urodziła się nam czwórka dzieci, z którą mamy wiele wspólnych pasji. Kochamy sport- gramy wspólnie w tenisa i koszykówkę, jeździmy na rowerach, zimą na snowboardzie, nartach i łyżwach. Jesteśmy też fanami teatru i kina. Mamy do zaoferowania również wypożyczalnię nowoczesnych rowerów elektrycznych z możliwością wycieczek z przewodnikiem oraz pamiątkowych filmików z drona.

Informacje prawne

  1. Odpowiedzialnym za realizację umowy zakwaterowania jest Gospodarz. On odpowiada za Twój pobyt i świadczenie usług, które u niego zarezerwujesz. Gospodarz decyduje również o warunkach odwołania rezerwacji, w tym ich kosztach. Gospodarz jest odpowiedzialny za jakość Twojego pobytu.

  2. Na stronie oferty znajdziesz informacje czy Gospodarz jest przedsiębiorcą czy przedsiębiorcą nie jest. Jeżeli Gospodarz nie jest przedsiębiorcą, to oznacza, że przepisy regulujące prawa konsumentów nie mają zastosowania do takiej rezerwacji.

Dowiedz się więcej o prawnym podziale obowiązków

Willa Historia Zakopane - częste pytania

Podczas pobytu w obiekcie Willa Historia Zakopane do Waszej dyspozycji są: miejsce na ognisko, grill, wypożyczalnia rowerów, wifi, ręczniki, pościel, papier toaletowy, miejsce do pracy, suszarka do włosów, pralka, suszarka, mydło, szampon, ekspres do kawy / kawiarka, naczynia, kieliszki i sztućce, garnki i patelnie, czajnik, zmywarka do naczyń, lodówka, płyta kuchenna / kuchenka, mikrofalówka, ogrodzony teren, toster, zakaz palenia, zakaz organizowania imprez.

Tak, w obiekcie Willa Historia Zakopane macie możliwość odwołania rezerwacji. Musicie to zrobić najpóźniej 14 dni przed planowanym przyjazdem. Wtedy zwrot wynosi 100%.

Wśród dodatkowych opłat w Willa Historia Zakopane znajdują się: opłata za zwierzaka (200 PLN / jednorazowa opłata), opłata za sprzątanie (100 PLN / jednorazowa opłata), opłata klimatyczna (2 PLN / za osobę za dzień).

Na terenie obiektu Willa Historia Zakopane do Waszej dyspozycji są: miejsce na ognisko, grill.

Tak, na pobyt w Willa Historia Zakopane możecie zabrać ze sobą swojego pupila. Wiąże się to jednak z dodatkową opłatą w wysokości (200 PLN / jednorazowa opłata).

Nie, obiekt Willa Historia Zakopane nie posiada klimatyzacji.

Popularne wyszukiwania